Past and Present Personnel

-A- 

Aaron, Michael Allen - Dispatcher

Aberle, John - Dispatcher

Adams, Ryan Carlson

Adcock, Bettye - Dispatcher

Akins, Kelly L.

Allen, Aaron M.

Allen, David E.

Allen, James Chris

Allen, Samuel L.

Anderson, John

Anderson, John M.

Andrews, Stephon

Appelberg, Anthniel

Arnold, Eddie

Atchley, Adele - Dispatcher

Atwood, George

Austin, Carole L. - Dispatcher

Avera, Stewart L.

Averill , Louis E.

Avery, Edward

 

-B-

Bacher, Brian

Baker, James Curtis

Baker, John

Baker, Terry

Baker, W.

Bamonte, Trina - Dispatcher

Barberi, David Michael

Barrow, Otis Eugene - Dispatcher

Bartholemew, Maurice

Bartholomew, John C.

Beasley, Curtis

Beasley, Floyd

Beaty, Roy

Beaty, Russell

Beddow, Bill J.

Beecher, Richard

Bellanova, Lorenzo R.

Benton, Lee A.

Bercaw, Norman Lee

Berrian, Richard

Bickham, Jr., Dudley W.

Bickers, W. R.

Billardello, Andrew James

Billoni, Joseph J.

Birgel, Gilbert

Black, Derrick -Cadet

Blair III, Robert J.

Bloxson, Annie R.

Bobe, Russell

Bobe, Thomas

Bodiford, Norvin Wayne

Bonifay, William

Bosso, James E.

Bourn

Bowen, D.

Bowers, Carl - Cadet

Bowling, Steven - Dispatcher

Boyden, Michael Sands

Bradshaw, Jonathan R.

Brewer, Wesley R.

Bridwell, Steven D.

Briggs, E.

Brooks, Takerion T.

Brown, H.

Brown, Jr., Lewis S.

Brown, Louis

Brown, Paula J.

Brown, Richard Alan

Bruner, Jr., Larry E.

Burcaw, Norman

Bullock, Alexander P.

Burns III, Robert E.

Burroughs, Frances H.

Butler, Charles B.

 

-C-

Campbell, J.

Calhoun, John

Carlin, Charles M.

Carpenter, James A.

Carroll, Jr., John Henry

Carroll, Jack

Castro, Gerald S.

Castro, Joseph V.

Catches, Victor

Chambers, Thomas C.

Chapman, John D.

Chapman, Houston D.

Chapman, Stephen A.

Chavis, Alvin

Choat, Tyler T.

Church, Ramon J.

Clark, Charles

Clark, Merle W.

Cline, Belinda M.

Clopton, Sidney Jeff

Cobbs, Jose J.

Collison, Kevin R.

Connors, Bo Bo

Coomer, Blane W.

Cooper, Donald

Cope, Ryan A.

Cotton (Lovvorn), Susan K. - Admin.

Coursen, Robert D.

Crain, John C.

Cranor, Ginny N.

Creel, Gary L.

Crews, Caylin - Dispatcher

Culpepper, Walter E.

Currow, Richard

Curry, Anthony

Curry, Patrick

Cushing, John N. "Pete"

Cushion, N.

Custer, Logan B.

Cyphers, Shawn Anthony

 

-D-

Daehn, Kenneth M.

Daehn, Nelson B.

Dandelakis, Morris E.

Daniels, Raymond L.

Darr, Travis R.

Davidson, Malcolm R.

Davis, Edward W

Davis, Jr., Richard H.

Davis, Kenneth M

Dean, Jessica - EPS Admin.

Dean, Durwood

Deas, Edward S.

DeFranco, Jr., Fred A.

Del Rio, Daniel C.

Desbrew, L. M.

Dennis, Christopher L.

Dimond, William Jerry

Dingle, John A.

Dinsmore, Andrew

Dickerson, Dennis - Dispatch

Dillard, Marcus D.

Dixon, Aubrey L.

Dixon, Jr., James A.

Dodds, Nicholas J.

Dunn, Christopher C.

 

-E-

Eadler, Christopher K.

Eddins, Travis D.

Eddy, Arthur C.

Edgecumbe, Alvin Cecil

Edler, Nathaniel D.

Edwards, Jr., Robert M

Edwards, Jr., Franklin H.

Eggart, Sr., Henry Eugene

Eggart, Jr., Henry Eugene

Eilertsen, Harold E.

Elliott, Eric

Elzy, Derron L.

Emmerich, Melanie L. - EPS Admin.

Emmons, Larry J.

Enfinger, Brenton L.

Enfinger, Phillip W.

Englsih, Nathan G.

Essary, Hayden V.

Etheridge, Brenton L.

Eubanks, J. D.

 

-F-

Falzone, Albert E.

Falzone, J.

Farlin, Regina - EPS Admin.

Farinas, J. M.

Felts, William E.

Fennell, Gregory S.

Fennell, Richard H.

Fernandez, Gabriel A.

Fernandez, Nicholas Ben

Ferreira, Hebert Roland

Ferrell, Kernist

Fields, John

Fillingim, Harley

Fillingim, J.

Finkley, Daveyon 

Fleming, Jr., Lloyd L.

Fleming, Sr., Lloyd L.

Fletcher, Deborah D. - Cadet

Flores, William

Ford, William E. - Cadet

Forester, Ian David

Foss, George S.

Foss, J.

Foss, Richard B.

Franks, Brent W.

 

-G-

Ganly, Carla – EPS Admin.                                                          

Geil, Matthew B.

George, Zane 

Gent, Albert F.

Gibson, Delbert L.

Gilmore, Benjamin L.

Gilmore, Henry

Glover, Joseph A.

Godwin, Jr., Albert

Goldsmith, Carl E.

Golson, W.

Gould, Terry M.

Grantham, Ronald C.

Grasso, Sebatin J.

Griffith, L. M.

Groene, Ann Katherine - EPS Admin.

Grogan, Melinda S. - Admin.

Grover, George L.

Grover, Richard W.

Grubbs, Franklin D.

Gruber, Jarrod T.  

Gunter, John A.

 

-H-

Hahn, George Herman

Hagger, Ja'Corey - EPS Admin.

Haley, James G.

Hallman, Jamie D.

Halman, John C.

Hamel, Neil M.

Hancock, S. R.

Harp, Jay D.

Harris, Kerri-Lynn - EPS Dispatcher

Harris, Richard R.

Harris, Tamberlaine

Harris, William T.

Hartsfield, William G.

Haswell, Tyler R.

Hatcher, John

Hatler, Brian D.

Hazewinkel, Robert P.

Hearn, Ramon - Cadet

Hefner, Kenneth R.

Hendricks, Mark A.

Herrington, Patrick E.

Herron, Robert A.

Hinote, Bryan S.

Hinson, Eric J.

Hinton, David C.

Hoard, Justin R.

Hobbs, James E.

Hodges, Damon W.

Hofberger, Jr., Grant D.

Hoffman, Max C.

Hoffman, Philip D.

Holifield, Minor D.

Holt, William C - EPS Dispatcher

Hommeland, Donald H.

Horne, James L.

Howard, Timothy S.

Hual, Robert H.

Hubbard, Gilert

Huber, Jeffrey

Hudgens, Paul

Hudson, Jerry Winston

Huey, Scott

Huffman, Aubrey L.

Hughes, Henry L.

Hughes, John Howard - Dispatcher

Humpherys, C.D.

 

-I-

Irwin, John A.

Irwin, Patrick E .

Isakson, Wilbur C.

 

-J-

Jackson, Eddie F.

Jackson, Jr., Earl A.

Jackson, R.

Jackson, Sr., Terry M.

Jackson, Spencer Jr.

Jadallah, Rebecca A. - Admin.

James, Rhett T.

Jansen, Ronald W.

Jenkins, Dicarrio D.

Jenkins, Shannon M - EPS Dispatcher

Jernigan, Jeff M.

Jester, Hayden B.

Jimenez, Diego - Cadet

Johnson, "Brick Bat"

Johnson, W.

Johnson, Leon P. "Skinny"

Johnson, Paul L.

Jones, April M. - Cadet

Jones, Domonic L.

Jones III John R.

Jones, Kevin B.

Jones, Kyle D.

Jones, Neal T.

Jones, Renwick C.

Jones, Terrence

Jones, Thomas D.

 

-K-

Kaminiski, Kimberly K. - Admin.

Karnath, Holly

Kelley, Bernard F.

Kelly, Jimmy H.

Kelly, Michael E.

Kendrick, George L.

Kersey, Benjamin F.

Kimbrel, Charles W.

Kincade, Ian J.

King, Sr., Cedric

King, Nicholas K.

King, Robert J.

Kings-Scott, Nedrena - Dispatcher

Kowallis, Steven A.

Knickelbine, Michael Radford

Knight, Jerome B.

Knowles, Calvin C.

Koenig, Matthew A.

Koklas, Stephen

Kowallis, Steven A.

Kramer, C. E.

Kreitzer, Laura M.

 

-L-

Lagergren, Axle

Lambeth, John K.

LaMotte, Russell K.

Lane, Jr., William

Langford, Adrian

Langford, Jr., John M.

Lashier, Jon Elwood

Law, Audrey

Lee, D. B.

Lee, George H.

Lewis, Colton

Lewis, Robert C.

Lewis, Terry E.

Lewis, W. C.

Lipe, Larry G.

Longsworth, Christopher T.

Lowe, Vista

Lupton, Cecil D.

Lyncker, Chett

 

-M-

Mabire, Victor L.

Maddrey, Michelle

Madison, John P.

Major, Jamal T.R.

Mandel, Edward J.

Mandel, Gerald W.

Mandel, Henry

Mandel, R. C.

Marble, Wilton Allen

Marini, Albert

Marini, Emil P.

Martin, Jed R.

Martin, Jimmy E.

Martinez, Robert J.

Martino, Jason J.

Martison, Dylan Dustin

Massey, Gary Wayne

Maxwell, Richard Eugene

McAllister, F.

McBride, John D.

McCastler, Tyruan

McClammy, Darrell 

McClammy, Thomas W.

McCombs, Joseph E.

McClellan, Luther

McCloud, T. W.

McCorvey, Ronald R.

McCreary, Dianna - Dispatcher

McDaniel, Donna - Dispatcher

McGraw, Gordon H.

McGruder, Daryl Ricardo

McKinney, James Joseph

McKinney, Ronald Wayne

McLaney, Jackie Otha

McLellan, Gregory A.

McLendon, Jack Dennis

Meadows, Thomas Daniel

Melvin, R. A.

Merritt, Dustin E.

Merritt, Richard Everett

Merritt, Richard E.

Mignott, Edden

Miller, Jefforey Kent

Mills, Mathew C.

Milton, Donn J.

Mitchell II, James Edward

Mitchell, Oscar A.

Mitchem, C.

Mixson, Charmaine - EPS Dispatcher

Mixson, Lincoln T.

Moodhard, John

Morgan, Jordan E.

Morgan, Pamela J. – Clerk II

Morgan, Phillip K.

Morris-Webb, Zach A.

Morse, Joseph J.

Moss, III, William D.

Mullican, Myrtrice B. – Clerk I

Murdock, C. L.

Murphy, James Aloysious

Musto, Rocco A. - Cadet

 

-N-

Nall, Kenneth Earl

Neal, Aaron R.

Nelms, Lee Raye

Nettles, Leslie

Nettles, Andrew M.

Newton, Jr., John F.

Nicholson, W. A.

Noa, Thomas “Jack”

 

-O-

O'Conell, Charles

O'Daniel, Allison Andrew

O'Daniel, Charles Brett

Odom, Billy Joe

Oelschlager, William J.

Oliver, G. B.

Oliver, George

Oliver, Gerald

Oliver, Marquette D.

Orias, Laura Lynn

Oswald, James R.

Owens, Robert M.

Ozan, Yagmur Rachel

 

-P-

Padron, Alejandro M.

Palmer, Jr., Langston W.

Palmer, Matthew L.

Pape, Keith M.

Parker, Cecil Scott

Parks, Jr., Dewey L.

Passione, Kyle D.

Patroni, Jr., Hugh

Paulson, J.C.

Paw, Frank R.

Pecevich III, Walter M.

Peake, Steven P.

Perkins, Kenneth W.

Perry, Claude L.

Peterson, Nathan - EPS Admin

Pfeiffer, Carol W. - Admin

Pfeiffer, Charles T.

Phillips, Kenneth Wayne

Phillips, Matthew H.

Phipps, Leslie A.

Pine, Jr., James Silva

Pine, Kenneth R.

Pippin, Carl J.

Pope III, Willie L.

Porto, Lawrence E.

Poss, Sr., David M.

Powell, Elzzie Charlie

Pownal, Ashley K.

Pratt, Derek C.

Priddy, Chad M.

Prince, Barrett Ross

Preer, Ronald M.

Presley, Eugene R.

Prim, KeAndre' 

Prince, Barrett

Proehl, Darrin R. - EPS Dispatcher

Pullum, Thomas

Pyritz, Fred Joseph

 

-Q- 

Quina, Austin S.

 

-R-

Radcliff, Spencer L. - EPS Dispatcher

Ragsdale, John C.

Raines, Burley

Ramirez, Jr., Anthony P.

Rand, G. B.

Redding, Jr., Kenneth G.

Reed, Kyle F.

Resedean, Peter R.

Rhodes, Charles Lewis

Rhodes, Stephen E.

Richardson, Joel A.

Riera, (1909)

Rigby, L. H.

Riley, Matthew J.

Robbins, Kevin J.

Roberson, Jr., Thomas C.

Roberts, Eugene C.

Robinson II, Norman W.

Robinson, Michael Israel

Roche, Dallas L.

Roche, Marion B.

Rockstad, Angela R.

Rogers, James D.

Russell, Kamekia D. - EPS Admin.

Ryther, Keli K.

 

-S-

Ste. Croix, Richard

Saenz, Noah

Sanclemente, Robert A.

Sanders, Brandon

Sanders, Frank D.

Sansom, Jr., Charles H.

Santorii, Tammy D. - EPS Dispatcher

Sasse, Martin M.

Saunders, Kenneth M.

Scallan, David A.

Scallan, Timothy C.

Schmitt, Matthew J.

Scott, Carl

Scotts, G.

Sears, Dalton R.

Sepulveda, Luis M. - Cadet

Sharp III, Floyd W.

Shelby, David L.

Sibley, Patricia R.

Silver, Derek D.

Sims, Christopher S.

Simmons, Adrian

Simmons, Amy C. - EPS Dispatcher

Simmons, Richard C.

Sirker, Nour Frank

Smith, F. E.

Skelton, Jr., Joseph C.

Skipper, A.

Skipper, John C.

Slater, Michael C.

Smith, Gentres G.

Smith, James L.

Smith, Jr., Paul J.

Smith, Rufus R.

Snyder, Mark A.

Sobota, Arthur Jerrold

Spaar, Stephanie Renee

Srader, Timothy Dale

Stanfill, Tony O’Neal

Starkie, George Anderson

Statam, James Daniel

Steele, Stephen Patrick - Dispatcher

Steinsiek, II, Walter Reeves

Stevens, Shelby Claude – Dispatcher

Stevinson, James Darrell

Stewart, Donald Wallance

Stimmell, Chad T.

Straczuk, Nicholas J.

Stromas, Clifford Jerome

Sturgeon, Martin

Sullian, Chadwick Shane

Sumner, III, John William – EPS Dispatcher

Sumner, Robert A.

Szeliga, Joshua A.

 

-T-

Taylor, Kelly S.

Thames, Richard A.

Thomann, Brian D.

Thomas, David J.

Thomas, Eric A.

Thompson, Kendrick J.

Thomas, Michael R.

Thorsen, Jr., Theodore R.

Thorsen, William F.

Tibbett, Brandon L.

Tobin IV, Joseph

Tollefsrud, Todd N.

Tompkins, H. I.

Trommelen, Franciscus E.

Tucker, Andrew S.

Tucker, Terry L.

 

-U-

Uhrich, Victor L.

Underwood, Bradley K. - EPS Dispatcher

Uptagrafft, Emmet L.

 

-V-

Vahle, Michael W.

Valanzano, Edward M.

Valenzano, Phillip

Valencia, Christina M.

Vogt, George W.

Vallia, Wayman O.

Vallia, S.

Vidak, Jospeh F.

Vines, Reese G.

Vowell, Jr., Jeffrey E.

 

-W-

Wakeley, Kevin

Walker, C.

Wallace, Joseph A.

Waller, Harold A.

Walters II, Charles B.

Walters, Megan N. - EPS Dispatcher

Walther, Richard C.

Ward, Blake A.

Ward, William A.

Ward, Ronald

Ward, Stephen A.

Ward, W. A.

Ware, Nicholas A.

Wasdin, leland

Waters, Francis

Waters, LeAnn M. - Cadet

Waters, Mel L.

Watkins (Watson), Ella C.

Watson, Thomas A.

Watts, Michael R.

Watts, Tonya E. - EPS Dispatcher

Weaver, Donald E.

Weber, Michael R.

Webster, Debbie - EPS Admin

Weekley, E. M.

Weidlich, Jason S.

Wendt, Matthew R .

West, Hunter L.

Wenze, Damascus L. - Cadet

White, Jr., Albert LeRoy

White, Sr., Albert LeRoy

White, Cory Allen

White, George

White, Nicholas T.

Whiting, Adrian

Wiggins, Roy Allen

Wiggins,Tavarris J.

Williams, Don H.

Williams, Leslie B.

Williams, Marlon J. - Cadet

Williams, Robert

Williams, Robert F.

Williams, Vernon C.

Williams, Victor L.

Williams, Wallace L.

Wilmoth, Jeffrey L.

Wilson, Brandon M.

Wilson, Terrance D.

Winchester, Jr., Paul

Wingate, Kenneth B.

Wise, George

Wise, John M.

Woodbridge, Dylan T.

Woolever, Gloria R. - EPS Dispatcher

Woolford, William Q.

Worley, Richard B.

Wright, Claude

Wright, Kafele D.

 

-Y & Z-

Yilling, Jr., Fred

Zanetti, Joseph F.

Zipperer, Michael A.

Zoulek, Timothy A.

Was this page helpful for you? Yes No